تلخ‌ترین حادثه سال رقم خورد


حسین و ساغی زوج جوان ایرانی سوار بر نفتکش شدند تا برای چندمین بار در یک سفری طولانی در کنار هم باشند؛ اما یک کشتی باربری چینی پایان تلخی را برای آخرین سفر آنها رقم زد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری کتاب برتر، حسین و ساغی زوج جوان ایرانی سوار بر نفتکش شدند تا برای چندمین بار در یک سفری طولانی در کنار هم باشند. اما یک کشتی باربری چینی پایان تلخی را برای آخرین سفر آنها رقم زد. ساغی تنها زن حاضر در حادثه نفتکش سانچی بود، این هم به نظر می رسد یک عرف باشد که در برخی از سفرها افسران متاهل همسرشان را هم با خود می برند. البته ساغی برای اولین بار نبود به این سفرها می‌رفت و این سومین سفری بود که حسین را همراهی می کرد. اما فله بر هنگ کنگی حادثه تلخی را برای سرنشیان کشتی ایرانی رقم زد. کشتی سانچی در کسری از ثانیه پس از برخورد با کشتی فله بر آتش گرفت و پس از یک هفته هم اقیانوس آن را به اعمال خود فرو برد تا پس از حادثه زلزله کرمانشاه، مصیبتی دیگر بر ایرانیان تحمیل شود.

 مصیبتی که یک هفته بسیاری را با خود درگیر کرده بود. از شایعات امیدوارکننده ای که از احتمال نجات  سرنشینان کشتی منتشر می شد تا خبرها از دمای چند صد درجه ای که احتمال زنده ماندن انسانی در آن را غیرممکن می دانست. اما در آخر این خبرهای ناامید کننده بود که به حقیقت پیوست.

این کشتی که حاوی محموله میعانات گازی به مقصد کره جنوبی و به کاپیتانی مجید قصابی عروجی بود در نزدیکی شانگهای با کشتی فله‌بر سی‌اف کریستال برخورد کرد. سی‌اف کریستال با پرچم هنگ کنگ از آمریکا به مقصد چین حرکت می‌کرد و حامل محموله ۶۴ هزار تنی غله بود. بعد از چندین روز آتش‌سوزی نفت‌کش غرق شد، طبق گزارش‌ها تقریباً ۴ روز قبل از غرق شدن کشتی منفجر شد. بعد از پیدا کردن جسد یک نفر از دریا و ۲ نفر در یک قایق نجات ۲۹ نفر دیگر پیدا نشدند و فرض بر این شد که تمام ۳۲ خدمه کشتی کشته شده‌اند.