تحقق هدفگذاری استان در حوزه اشتغال با همکاری بانک ها میسر شد


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار با اشاره به هدفگذاری ایجاد ۱۰ هزار شغل در استان طی سال جاری و پیشی گرفتن آمار اشتغال ایجادشده از این رقم تصریح کرد: این نتیجه رضایتبخش جز با همکاری بانک های عامل میسر نمی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب برتر ، محمود دلپسند در نشستی که با حضور مدیران کل بهزیستی و کمیته امداد و بانک های عامل با هدف بررسی عملکرد بانک ها در ارائه تسهیلات اشتغال به مددجویان این دو نهاد برگزار شد، خاطرنشان کرد: از محل اعتبارات تسهیلاتی بند « د » تبصره 16 قانون بودجه امسال 50.3 میلیارد تومان برای این منظور مصوب و 48.11 میلیارد تومان آن ابلاغ شد که مجموع پرداختی بانک ها از این منابع 34.6 میلیارد تومان بوده که معادل 68 درصد آن است.

وی این آمار را با توجه به زمان ابلاغ تسهیلات و عملکرد سال گذشته بانک ها و ادارات متولی در استان رضایتبخش و قابل قبول خواند و ابراز امیدواری کرد: ساماندهی مابقی پرونده های ارسالی و پرداخت تسهیلات اشتغالزا به مددجویان در اسرع وقت انجام شود.

وی هم چنین تسهیل ارتباطات بانک ها با متقاضیان را از ادارات متولی خواستار شد و افزود: این منابع ارزان قیمت و ارزشمند است و باید با همکاری بانک ها و کمیته امداد و بهزیستی صددرصد جذب و هزینه شود تا اثربخشی آن در حوزه اشتغال و خودکفایی و توانمندسازی افراد زیر پوشش را شاهد باشیم.

در این نشست هر یک از ادارات و بانک های متولی گزارشی از عملکرد خود در این خصوص ارائه دادند./