تالاب انزلی سرمایه ارزشمند ملی و حتی جهانی است /باید صدای تالاب را به مسئولین کلان کشور برسانیم


حسن پورقربان شهردار بندرانزلی در حاشیه مراسم اولین شب برگزاری چهارمین جشنواره گلدهی لاله های تالابی بندرانزلی گفت : باید صدای تالاب را به مسئولین کلان کشور برسانیم زیرا تالاب فقط مربوط به گیلان نیست و متعلق به دنیا است.

به گزارش خبرگزاری کتاب برتر گیلان ؛ حسن پورقربان شهردار بندرانزلی  در حاشیه این مراسم  در اولین شب برگزاری چهارمین جشنواره گلدهی لاله های تالابی بندرانزلی گفت: چهارمین جشنواره گلدهی لاله های تالابی با هدف احیای تالاب انزلی از نظر مکانی در  محیطی متفاوت برگزار می شود و برای رسیدن به هدف جشنواره نیازمند حمایت همه مردم و کمک مسئولین هستیم تا بار دیگر تالاب انزلی مهد زیبای این منطقه و حتی کشور شود.

وی افزود: این جشنواره با حمایت شورای اسلامی شهر انزلی،فرمانداری و ادارات و سازمان های فرهنگی از 30مرداد تا 8شهریور ادامه خواهد داشت.

وی گفت : با دعوت از حضور هنرمندان منطقه و هنرمندان کشوری برای اجرای کتاب برترمه های هنری در تلاش هستیم تا توجه همگان را به تالاب بازگردانیم و دوباره یادآور شویم که تالاب انزلی سرمایه ارزشمند ملی و حتی جهانی است و باید حفاظت شود باید احیاء شود باید صدای تالاب را دوباره بشنویم.

پورقربان بیان کرد: شهر انزلی یک شهر ساحلی،توریستی و گردشگری است و ما می توانیم با کتاب برترمه ریزی و با کمک از تیم  پروژه جایکاه تا پایان سال، محلی را در زیر پل ولایت انزلی به عنوان محل گردشگری و معرف گیاهان آبزی تالاب و منطقه احداث کنیم  تا کمک بیشتری  برای شناسایی تالاب انزلی باشد.

وی ادامه داد: همچنین  با استفاده از ظرفیتهای استخرهای گم شده در منطقه غازیان شهر انزلی،سویت های شناوری را توسط بخش خصوصی در حال طراحی داریم که به حمایت از گردشگران برای استفاده از ظرفیتهای طبیعی و مواهب الهی کمک می کند.

وی افزود : در اختیار داشتن 9کیلومتر از سواحل و وجود جاروب ساحلی برای حفاظت از محیط دریایی نیز در راستای حفظ و نگهداری رودخانه ها و احیاء تالابها و منابع دریایی می باشد که امیدواریم با کمک مردم و مسئولین بتوانیم در حفظ و احیاء تالاب کمک کنیم.

وی در پایان گفت: هدف اصلی این جشنواره این بود که صدای تالاب را به مسئولین کلان کشور برسانیم زیرا تالاب فقط مربوط به گیلان نیست و متعلق به دنیا است.

در هفته دولت 46 پروژه بالغ بر 20 میلیارد  تومان به بهره برداری می رسد.