تاسیسات آسیب دیده در زلزله یاسوج بازسازی شد/ تنها دو مورد مسدوم در بیمارستان داریم


نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: دو مصدوم به دلیل اصابت سنگ به پای آنها در زلزله یاسوج در بیمارستان بستری هستند.

«غلام محمد زارعی»، نماینده مجلس و عضو کمیسیون صنایع و معادن، در گفت و گو با خبرنگار کتاب برتر، درباره آخرین وضعیت “پیگیری ها در زلزله استان کهکیلویه و بویراحمد” گفت: آرامش در این استان برقرار شده است و هیچ مصدوم با آسیب جدی در بیمارستان وجود ندارد. جز دو مورد که در زلزله اخیر در ارتفاعات کوه و در کوهپیمایی سنگ به پایشان اصابت کرده و در حال حاضر بستری هستند، مابقی مصدومین مرخص شده اند.

او در ادامه گفت: تمهیدات و امکاناتی مورد نیاز مردم در استان تامین شده است اما متاسفانه در سطح ملی به این حادثه توجه جدی نشد. ما از این بابت گله مندیم که مسئولین زیربط در سطح ملی هیچ ارتباط و حضوری در این استان نداشتند.

زارعی در خصوص میزان خسارت وارده بیان کرد: در این زلزله خساراتی به تاسیسات وارد شد. مجددا این تاسیسات از قبیل آب و برق راه اندازی و بازسازی شد. منازل مسکونی آسیب دیده را مورد ارزیابی، بررسی و برآورد قرار دادیم و دسته بندی ها انجام شده است. در قسمت هایی که نیاز به چادر بوده، چادر تحویل داده شده است. سرکشی به مصدومین را انجام داده و آنها را مداوا و مرخصی کرده ایم.