بغداد، بلای جان استقلال/ فریرا نیمه مربیان را از شفر برد


تیم فوتبال استقلال ایران در دیدار رفت خود برابر السد شکست خورد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری کتاب برتر، تیم فوتبال استقلال ایران در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۲۰:۳۰ امشب در ورزشگاه آزادی به مصاف السد قطر رفت و مقابل این تیم با نتیجه سه بر یک شکست خورد تا کار استقلال برای صعود دشوارتر شود. دو تیم در ۴۵ دقیقه نخست دیداری پایاپایی را به نمایش گذاشتند. هر دو تیم نمایش خوبی به نمایش گذاشتند و هر از چند دقیقه ای مالکیت توپ و میدان را در اختیار داشتند. در این نیمه تنها یک بار توپ از خط دروازه ها عبور کرد که این اتفاق به سود شاگردان شفر روی داد. در دقیقه ۱۲ بازی در حالی که مدافعان السد یک پاس رو به عقب ساده و با سر به دروازه بان دادند و گلر السد این فرصت را داشت که حتی با دست توپ را بردارد، ترجیح داد با پا توپ را کنترل کند و این حرکت وی با اشتباه فاحش دروازه بان السد به گل استقلال تبدیل شد. بعد از آن گل دو تیم بارها دروازه همدیگر را با خطر مواجه کردند اما در نهایت توپی از خط دروازه ها عبور نکرد و نیمه نخست با یک گل به سود استقلال خاتمه یافت.

السد با توجه به تک گلی که دریافت کرده بود، بازی را هجومی شروع کرد. فشار همه جانبه بازیکنان السد روی دروازه استقلال به حدی بود که آبی‌پوشان سراسیمه و عجولانه توپ را به سمت دروازه السد دور می‌کردند و توان بازی‌سازی نداشتند. در نهایت حملات همه جانبه السد در دقیقه ۶۱ تبدیل به گل شد. اکرم عفیف از سمت راست وارد محوطه جریمه استقلال شد و توپ را به شکلی حرفه‌ای به تور دروازه رحمتی دوخت. این پایان کار نبود؛ پاس پشت پای ژاوی به بغداد بونجاح و سرتوپ این بازیکن به دانشگر، موقعیتی تک به تک را برای این بازیکن الجزایری به وجود آورد و او هم بدون درنگ دروازه رحمتی را برای بار دوم در دقیقه ۶۵ باز کرد. با این گل السد دست از حملات پر دامنه خود برداشت و استقلال توانست تا حدودی از خط دفاعی خودی جدا شود. در همین لحظات حسن الهیدوس با فراری تند و تیز وارد محوطه جریمه رحمتی شد و شوت این بازیکن با اختلاف اندک به بیرون رفت.  

مهدی رحمتی با یک پاس اشتباه، بازیکن السد را صاحب موقعیت تک به تک کرد اما زودتر از مهاجم السد، وریا غفوری مرتکب خطای پنالتی شد. بغداد بونجاح در دقیقه ۷۵ برای سومین بار دروازه رحمتی را باز کرد.شفر برای جبران نتیجه بازی دست به تغییراتی زد اما السد قوی‌تر از آن بود که استقلال توان حمله کردن به این تیم را داشته باشد. کار به جایی رسید که هواداران خیلی زود ورزشگاه را ترک کردند و برای اتمام بازی منتظر نماندند.

ترکیب استقلال:

مهدی رحمتی، وریا غفوری، پژمان منتظری، روزبه چشمی، آرمین سهرابیان، نیومایر (محمد دانشگر- 55)، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی، طارق همام(سجاد آقایی -80)، مرتضی تبریزی و الحاجی گرو.

سرمربی: شفر

ترکیب السد:

مشعل عیسی، پدرو میگوئل کاروالیو، عبدالکریم حسن، یاسر ابوبکر (حسن الهیدوس – 59)،حمید اسماعیل، ژاوی،‌ گابی،‌ اکرم عفیف،‌ ژونگ وو یونگ، خوخی و بغداد بونجاح (حمزه السنحاج -2+90).

سرمربی: فریرا