برندگان جایزه پولیتزر ۲۰۱۸ معرفی شدند


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

 

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۷

 

 

اسامی برندگان جایزه پولیتزر ۲۰۱۸ در بخش‌های مختلف از سوی سایت این جایزه اعلام شد.

برندگان جایزه پولیتزر ۲۰۱۸ معرفی شدند

 

به محقق خبرگزاری کتاب ایران (کتاب برتر) به نقل از سایت این جایزه –  برندگان بخش‌های مختلف جوایز پولیتزر در حالی در دانشگاه کلمبیا معرفی شدند که در بخش ادبیات داستانی رمان «کمتر» از اندرو شان 
این جایزه را بدست آورد.

در بخش تاریخ آمریکا جک دیویس با رمان «خلیج» جایزه را بدست آورد و کرولاین فریزر با کتاب «آتش‌سوزی در چمنزار» جایزه بهترین بیوگرافی را گرفت. همچنین جایزه بخش شعر به فرنک بیدارت با کتاب «نیمه روشن» رسید.

داوران در بخش ادبیات غیرداستانی جایزه را به کتاب «زندانی کردن خودمان: جنایت و مکافات در سیاهپوستان امریکا»نوشته جیمز فورمن اهدا کردند و نمایشنامه «هزینه زندگی» نوشته مارتینا مایوک در بخش بهترین نمایشنامه اول شد.
 
در بخش غیرداستانی «زندانی کردن خودمان: جنایت و مکافات در سیاهپوستان امریکا» از جیمز فورمن
جایزه پولیتزر از سال ۱۹۱۷ با هدف انتخاب برترین‌های رسانه‌ها نظیر روزنامه، مجله، روزنامه‌نگاری آنلاین، ادبیات و موسیقی راه‌اندازی شد؛ زمانی که جوزف پولیتزر ۲۵۰ هزار دلار برای ساخت یک مدرسه روزنامه‌نگاری در دانشگاه کلمبیا واقع در نیویورک به ارث گذاشت.
جایزه پولیتزر به دو دسته روزنامه نگاری و ادبیات، نمایشنامه و موسیقی تقسیم می‌شود که در مجموع شامل ۲۱ دسته‌ می‌شود.
رابرت فراست، یوجین اونیل و رابرت ای. شرود در طول زندگی خود چهار جایزه پولیتزر را در دسته هنر و ادبیات به دست آورده‌اند. از دیگر نویسندگان برجسته برنده این جایزه می‌توان به فیلیپ راث، ریموند کارور، جان آپدایک، آن تایلر، جویس کرول اوتس و اورسولا لو گویین اشاره کرد.