برای نوشتن این داستان‌ها فیزیک کوانتوم خواندم/رمان جدیدم فضایی کاملا انتزاعی دارد


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

ناتاشا امیری به کتاب برتر خبر داد:

 

تاریخ انتشار : جمعه ۸ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۰

 

 

ناتاشا امیری به تازگی نگارش یک رمان و یک مجموعه داستان را به اتمام رسانده است.

برای نوشتن این داستان‌ها فیزیک کوانتوم خواندم/رمان جدیدم فضایی کاملا انتزاعی دارد

 

ناتاشا امیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (کتاب برتر)، از دو اثر جدیدی که آماده انتشار دارد، خبر داد و گفت: یک مجموعه داستان که حدودا دارای 8 تا 9 داستان است  آماده انتشار دارم و بین نام‌های «مرسانا» و « گربه‌ها تصمیم نمی‌گیرند» مردد هستم.

 نویسنده «عشق روی چاکرای دوم» درباره درون‌مایه داستان‌های خود توضیح داد: من اصولا خیلی به آدم‌ها نگاه می‌کنم و سعی دارم زندگی آن‌ها را کالبدشکافی کنم. بخشی از داستان‌هایم به این موضوع برمی‌گردد و بعضی دیگر در فضایی کاملا انتزاعی اتفاق می‌افتند. به عنوان مثال در این مجموعه، داستانی فرازمینی دارم که یک داستان کاملا تخیلی است. اما برای نوشتن این داستان‌ها فیزیک کوانتوم خواندم و درباره جهان‌های موازی تحقیق کردم و به صورتی که به وجه داستانی‌ام لطمه نزند از آن‌ها استفاده کرده‌ام.

وی افزود: در این مجموعه، داستان‌های متنوعی دارم. بیشتر داستان‌ها درباره اشخاصی است که در میان اطرافیانم هستند مانند زنانی که مشکلات زیادی در زندگی خود دارند و من تمام این مشکلات را از خودشان می‌بینم. فکر می‌کنم که این مشکلات وجه بیرونی ندارند و آن چیزی که درون آدم‌هاست آن‌ها را به سمت برخی از مشکلات و مسائل می‌برد. من معتقدم  تا درون خود آدم اصلاح نشود، اصلاحات بیرونی بتواند تاثیر داشته باشد.

برگزیده جایزه ادبی اصفهان درباره رمان جدیدی که نوشتن آن را به تازگی پایان برده است، توضیح داد: این رمان فضایی کاملا انتزاعی دارد و در روستایی اتفاق می‌افتد که واقعیت بیرونی ندارد. این روستا فضایی است که ظاهرا دارای اینترنت است اما خط موبایل در آنجا آنتن نمی‌دهد. افرادی که آنجا هستند،‌ مناسک خاصی را در پیش گرفته‌اند که به واقع برای هرکدام می‌توان یک ریشه تاریخی در نظر گرفت. این آدم‌ها برای نجات خودشان باید اعمال قربانی انجام دهند.

امیری در انتها گفت: رمان من در فضایی کاملا انتزاعی اتفاق می‌افتد و از قدرت تخیلم برای پردازش آن استفاده کرده‌ام. این رمان «زیگزاگ» نام دارد و ناشر این دو اثر هم هنوز مشخص نیست.