برای توسعه والیبال ساحلی نیازمند تقویت زیر ساخت‌های فنی هستیم


سرپرست سازمان ساحلی فدراسیون والیبال گفت: برای توسعه والیبال ساحلی باید زیر ساخت های فنی خود را تقویت کنیم.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری کتاب برتر، فریدون الهامی در حاشیه آیین اختتامیه مسابقات مینی والیبال ساحلی قهرمانی کشور با بیان اینکه توجه به تیم های پایه در والیبال ساحلی یکی از اهداف بلند مدت ما بوده است،بیان کرد: برای توسعه والیبال ساحلی زیر ساخت های فنی خودمان را باید تقویت کنیم که یکی از راه های آن برگزاری مسابقات مینی والیبال بوده است.

وی تصریح کرد: حدود شش ماه با هیات والیبال استانها مکاتباتی در خصوص رقابت های مینی والیبال ساحلی انجام دادیم و نهایتا موفق شدیم ۳۲ تیم را به این مسابقات دعوت کنیم ،تیم ها و استعداد های بسیار خوبی در این دوره از رقابت ها حضور داشتند.

سرپرست سازمان ساحلی با تاکید براینکه استعدادیابی در بخش والیبال ساحلی برای ما بسیار حائز اهمیت است،گفت: همه ۳۲ تیم‌حاضر در این رقابت ها بازیکنان خوبی را داشتند، مربیانی در نور حضور داشتند تا استعدادهای برتر را شناسایی کنند،شاخص های چون قد،فیزیک عضلانی و از لحاظ فنی در انتخاب آنها قرار داشت،۱۵ بازیکن شناسایی شده که در آینده نزدیک به اردوی استعدادیابی سازمان ساحلی دعوت خواهند و هدف ما هم این است تا در یک پروسه دوساله این نونهالان را به تیم های ملی نوجوانان تزریق خواهیم کرد.

فریدون الهامی ادامه داد: بین نونهالان والیبال ساحلی توانستیم شور و نشاط ایجاد کنیم تا آنها جذب والیبال ساحلی شوند. شش داور ملی که رقابت های سطوح بالا را قضاوت می کنند در این رقابت ها به کار گیری شدند تا بازیکنان نونهال با قوانین والیبال ساحلی آشنایی پیدا کنند.

سرپرست سازمان ساحلی با بیان اینکه میزبان استان مازندران از مسابقات مینی والیبال ساحلی قهرمانی کشور مطلوب بود،افزود: امیدواریم از این پس شاهد میزبانی استانهای دیگر که زمین های ساحلی را در استانشان ایجاد کردند باشیم.

فریدون الهامی با اشاره به بحث صغر سنی در مسابقات مینی والیبال ساحلی قهرمانی کشور که در برخی رسانه ها مطرح شد تاکید کرد: بصورت جد با بازیکنان صغر سنی در مسابقات قهرمانی کشور برخورد خواهیم کرد،از بازیکنان غیرمجاز که در مسابقات رده های سنی قهرمانی کشور بخواهند به میدان بروند جلوگیری خواهیم کرد.

سرپرست سازمان ساحلی فدراسیون والیبال در پایان متذکر شد: مسابقات والیبال ساحلی در هر چهار رده سنی را در نظر گرفتیم که تا پایان‌شهریور ماه این مسابقات برگزار می گردد.