بحث استعدایابی باید از طریق مربیان کارکشته و باتجربه پیگیری شود


مدرس فدراسیون بوکس گفت:این فدراسیون با نیروهای تحصیلکرده و جوانی کار خود را آغاز کرد و مراحل آموزش نسبت به سال های گذشته و دوره های قبلی فدراسیون به طور کامل تغییر کرده است.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری کتاب برتر، محمدآرامی مدرس فدراسیون بوکس، ضمن تایید و تقدیر عملکرد فدراسیون در بخش آموزش گفت : این فدراسیون با نیروهای تحصیلکرده و جوانی کار خود را آغاز کرد و مراحل آموزش نسبت به سال های گذشته و دوره های قبلی فدراسیون به طور کامل تغییر کرده است. در فدراسیون های گذشته شاید سالی یک یا دوبار برای تدریس مربیگری و داوری کلاس هایی طراحی می گردید اما با تغییراتی که در مدیریت فدراسیون به وجود آمد علاوه بر تعدد کلاس ها و دوره های آموزشی، شاهد هستیم که شهرستان ها و هیات های استانی نیز فعال شده اند و با علاقه بیشتری نسبت به برگزاری این دوره های اقدام می نمایند و این نشان از آن دارد که فعالیت فدراسیون در این بخش بسیار مثمر ثمربوده است.

وی در ادامه افزود: البته برخی کارها مانند بحث استعدایابی باقی مانده و باید از طریق مربیان کارکشته و باتجربه پیگیری شود دقیقا همان کاری که در ورزش روز دنیا در حال انجام است. کارشناسان زبده باید اموری همچون استعدادیابی را تحت نظر بگیرند و هر شهر و استانی باید استعدادیاب مخصوص خودش را داشته باشد ضمن اینکه مدرسین فدارسیون نیز باید ضمن آموزش مطالب خواسته شده، روش های کار را نیز آموزش دهندتا در همه استان ها کارها و آموزش ها به یک شکل هماهنگ انجام شود.

آرامی در ادامه به تعدد مسابقات اشاره کرد و گفت: در فدراسیون های قبلی نهایتا دو مسابقه برگزار می گردید که در آنها بزرگسالان و جوانان شرکت داشتند اما اکنون شاهد هستیم که در همه رده های سنی علاوه بر برگزاری مسابقات متعدد و گوناگون، تیم های ملی رده های سنی پایه نیز شکل گرفته که همه این اتفاقات هزینه های چند صد میلیونی را در بر داشته و همه این هزینه ها بر دوش فدراسیون است که این مساله به خوبی تا کنون مدیریت شده و منابع آنها تامین گردیده و زمینه حضور علاقمندان بسیاری را در رشته ورزشی بوکس فراهم کرده است.