با آغاز فروش در کتابفروشی‌های تهران اغلب یارانه‌ها تمام شدند/ فروش نزدیک به 79 هزار نسخه کتاب


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

 

تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۷

 

 

در شرایطی که طرح عیدانه کتاب از 22 اسفندماه در استان‌ها و شهرستان‌های کشور آغاز شده است، با گذشته سه روز تعداد کتاب‌‌های خریداری شده از سوی مشتریان در کتاب‌فروشی‌های عضو، به مرز 79 هزار نسخه نزدیک می‌شود. همچنین با آغاز فروش در کتابفروشی‌های تهران یارانه‌ها اغلب شعبه‌ها به پایان رسیده که نشان‌دهنده استقبال از این طرح است.

با آغاز فروش در کتابفروشی‌های تهران اغلب یارانه‌ها تمام شدند/ فروش نزدیک به 79 هزار نسخه کتاب

 

 به محقق خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(کتاب برتر)، مطابق با آخرین اطلاعات منتشر شده روی پایگاه اطلاع‌رسانی خانه کتاب www.ketabnet.ir بالغ بر78 هزار و 840 نسخه کتاب در 793 کتاب‌فروشی که از مراکز استان‌ها و شهرستان‌های کشور (به جز تهران) فروخته شده است.

 

اطلاعات ثبت شده گواه آن است که مبلغ کتاب‌های فروخته شده، 17 میلیارد و 988 میلیون و 701 هزار و 87 ریال است.

در تهران 123 کتابفروشی عضو این طرح شده‌اند و با اين كه طرح از امروز در کتابفروشی‌ها آغاز شده، تاکنون چندین كتابفروشی يارانه‌شان تمام شد كه نشان از استقبال مخاطبان از طرح عیدانه است.

 

پردیس کتاب مشهد در صدر پرفروش‌ها

مطابق با آخرین آمارها، کتابفروشی پردیس کتاب مشهد، شهرکتاب ساری و نمایشگاه و رشد کتاب فرازمند، سه رتبه نخست در فهرست پرفروش‌ترین‌ کتاب‌فروشی‌ها را به خود اختصاص داده‌اند. فهرست 10 کتاب‌فروشی پرفروش در ادامه می‌آید:

 

رتبه کتابفروشی  شهر
1 پردیس کتاب مشهد
2 شهر کتاب ساری
3 رشد کتاب فرازمند
4 نمایشگاه و فروشگاه کتاب محام  اهواز
5 کتاب رشد شعبه نادری اهواز
6 شهر کتاب شعبه چهارباغ بالا  اصفهان
7 شهر کتاب رشت
8  انتشارات جنگل جاودانه  رشت
9 شهر کتاب همدان
10 کتاب رشد مرکزی اهواز

 

این طرح از سه‌شنبه 22 اسفندماه در 30 استان کشور آغاز به کار کرده و کتاب‌فروشی‌های استان تهران از امروز جمعه 25 اسفندماه به این طرح اضافه خواهند شد. مطابق با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، عیدانه کتاب تا 12 فروردین ماه سال 97 ادامه خواهد یافت و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به کتابفروشی‌های عضو، تا سقف 100 هزارتومان خرید، از تخفیف 20 درصدی استفاده کنند.