باید در جذب ملی‌پوشان و بازیکنان محدودیت‌هایی را برای تیم‌ها ایجاد کنیم


مدیر اجرایی لیگ جام کوثر گفت: حضور ملی پوشان جذابیت لیگ را بالا برده بود اما به نظرم می‌ بایست در جذب ملی‌ پوشان و بازیکنان محدودیت‌ هایی را برای تیم‌ها ایجاد کنیم تا رقابت میان چند تیم خلاصه نشود.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری کتاب برتر، زهرا خوانساری مدیراجرایی لیگ جوانان و بزرگسالان زنان گفت: سیزدهمین دوره رقابت‌های «جام کوثر» با حضور 400 هوگوپوش در قالب 13 تیم همراه بود، در این دوره حضور تیم‌های بیشتری را شاهد بودیم و با توجه به کتاب برترمه‌ریزی که از سنین پایه برای حضور تکواندوکاران درلیگ درنظر گرفته شده، سطح فنی هوگوپوشان دختر کشورمان پیشرفت چشمگیری داشت.

وی افزود: تعداد زیادی از ملی‌پوشان در لیگ شرکت کرده بودند و همین امر موجب شد تا دیگر تکواندوکاران نیز سطح فنی خود را بالا برده و تکنیک‌های خود را در مقابل ملی‌پوشان محک بزنند اما به نظرم می‌بایست در جذب ملی‌پوشان و بازیکنان محدودیت‌هایی را برای تیم‌ها ایجاد کنیم تا رقابت میان چند تیم خلاصه نشود.

مدیر اجرایی لیگ اینطور ادامه داد: این دوره از رقابت‌ها همانند دوره‌های گذشته با حضور ملی‌پوشان و نامداران تکواندو بانوان همراه بود که همین امر جذابیت لیگ را دو چندان کرده و هوگوپوشان جوان با انگیزه برابر رقبایشان مبارزه می‌کردند. خدا را شکر روند برگزاری مسابقات خوب بود اما به نظرم باید رقابت‌ها را زودتر شروع کنیم تا فشار کمتری به تیم‌ها و بازیکنان وارد شود.

وی گفت: تمامی تیم‌ها با قدرت در لیگ حضور پیدا کرده‌ بودند و این را از اختلاف میلیمتری تیم اول و دوم و تیم‌های سوم و چهارم در جدول رده‌بندی می‌توان متوجه شد. تعدای از تیم‌ها با حضورشان در لیگ به دنبال کسب تجربه، پیشرفت و توسعه تکواندو در استان خود با بازیکنان بومی بودند.