باید خوراک فرهنگی مناسب برای تماشاگر فراهم شود


مشاور فرهنگی،اجتماعی و بازی جوانمردانه فدراسیون فوتبال از اتخاذ تدابیر تاثیرگذاری به منظور بهبود شرایط فرهنگی ورزشگاههای کشور خبر داد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری کتاب برتر، غلامحسین زمان آبادی با اشاره به برگزاری نشست ایمنی و امنیت ورزشگاهها با حضور مقام عالی وزارت ورزش و جوانان ، نمایندگان  دستگاههای مربوطه و مدیران ورزش  و فوتبال کشور در خصوص ضرورت برگزاری چنین جلساتی اظهار داشت: مسائل فرهنگی فوتبال کشور همواره در فدراسیون فوتبال مورد توجه جدی قرار گرفته و با توجه به برخی اتفاقات اخیر لازم بود با حضور مسئولین و نمایندگان کلیه دستگاههای کشور نشستی برگزار شود. خوشبختانه در این جلسه شاهد حضور وزیر محترم ورزش و جوانان و جمع گسترده ای از مدیران در حوزه های مختلف بودیم همچنین مصوبات مهمی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت که امیدواریم راهگشا و تاثیرگذار باشد.

وی در ادامه گفت:موضوعات فرهنگی باید به شکل عملیاتی و اجرایی با جدیت دنبال شود تا به نتیجه برسد. لازمه رسیدن به نتیجه مطلوب، جدیت در عمل و اجرای کتاب برترمه ها است. در همین زمینه تدابیر خوبی اتخاذ شده و کتاب برترمه های مناسبی طراحی شده که می تواند بسیار اثر بخش باشد. از آن جمله موضوع فعال سازی جایگاههای ویژه فرهنگی مورد توجه قرار گرفته و می خواهیم سه جایگاه 5،6 و 7 در ورزشگاه آزادی به عنوان جایگاههای نمونه فرهنگی به شکل آزمایشی در همین فصل معرفی شوند. هماهنگی های لازم در این خصوص انجام شده و مقرر شده در حاشیه برگزاری مسابقات فوتبال تور فرهنگی تعریف شود که فضای متفاوتی برای تماشاگران ایجاد می کند. با همکاری و مساعدت نیروی انتظامی تماشاگرانی که از طریق این تورها به ورزشگاه می آیند در شرایط بسیار مطلوب و با پذیرایی مناسب از بهترین و کوتاه ترین مسیر ممکن وارد ورزشگاه می شوند و در جایگاه ویژه ای استقرار پیدا می کنند. همچنین کتاب برترمه های فرهنگی برای این عزیزان در نظر گرفته می شود که می تواند در تغییر فضای ورزشگاهها موثر باشد.

زمان آبادی اضافه کرد:یکی از موضوعاتی که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت تامین خوراک فرهنگی مناسب برای تماشاگران بود. ما حتی برای اعتراض تماشاگر نیز شعار مناسب طراحی کرده ایم زیرا اعتقاد داریم باید به حق تماشاگر برای اعتراض هم احترام گذاشت اما با هدایت صحیح مانع از بروز ناهنجاری ها شد. از جمله موارد دیگری که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و به عنوان یکی از مصوبات ابلاغ شد مسئله ساماندهی مشوقین یا سرلیدرهای باشگاهها است که لازم است نسبت به دریافت مجوزهای لازم  اقدام کنند. امیدوارم در این موضوع بیش از هر نگاهی همچنان با نگاه فرهنگی و پیشگیرانه حرکت کنیم تا با اصلاح فضای ورزشگاهها به نتیجه دلخواه خودمان برسیم و  اقشار مختلف بتوانند با آرامش خیال در ورزشگاهها با فضایی مطلوب حضور پیدا کنند.