ا کشف بیش از 240 میلیارد ریال کالای قاچاق در تعطیلات نوروز97


گروه مرزبانی _ فرمانده مرزبانی استان هرمزگان از افزایش 503 درصدی کشفیات کالای قاچاق و کشف بیش از 240 میلیارد ریال کالای قاچاق در ایام تعطیلات نوروز 97 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب برتر در هرمزگان،سرهنگ”علی اصغر خرم روی” در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار این پایگاه از اقدامات  انجام شده در تعطیلات نوروزی مرزبانان استان گفت:در راستای دستورالعمل تأمین نظم و امنیت مرزهای دریایی استان در تعطیلات نوروزی 97 ،مرزبانان هرمزگان خدمت در این ایام را فرصت مغتنمی برشمرده و تمام تلاش و زحمت خود را در جهت فراهم نمودن امنیتی پایدار همراه با آسایش و رفاه حال مسافرین نوروزی و تمامی مردم استان به خصوص مرزنشینان نمایند.

سرهنگ “علی اصغر خرم روی”اذعان داشت:با تلاش همه جانبه و شبانه روزی مرزبانان استان و به کار گیری تمام امکانات و همچنین همکاری ، همدلی و تعامل شایسته دیگر دستگاه های مرتبط بویژه دستگاه قضائی ، امنیت مطلوب و قابل قبولی در مرزهای استان حاکم است.

وی در تشریح اقدامات انجام شده در ایام نوروز97 افزود: با توجه به اجرای منظم و مستمر طرح های ارتقاء امنیت در مرزها،افزایش 503 درصدی کشفیات انواع کالای قاچاق در مرزهای استان را بدنبال داشته است.

ایشان خاطر نشان کرد: 3هزارو334 گشت دریایی و خشکی در طول این ایام صورت گرفت تا از هرگونه خطر و تهدیدات جلوگیری بعمل آید و همچنین نیروهای امداد و نجات آماده باش خدمت به مردم بودند.

سرهنگ”خرم روی”یادآورشد:در ایام تعطیلات نوروزی97 با تلاش شبانه روزی مرزبانان و همکاری دیگر دستگاه ها خصوصا دستگاه های قضای استان، 242 میلیارد و191میلیون و 724 هزار ریال انواع کالای قاچاق کشف، 13 دستگاه خودرو سبک و سنگین و77فروند شناور حامل کالای قاچاق توقیف ، 99 نفر قاچاقچی کالا دستگیر شده است که به لحاظ انهدام باند قاچاق در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 503درصد رشد و افزایش را شاهد بودیم.

این مقام ارشد مرزبانی هرمزگان اذعان داشت: کالای قاچاق کشف شده شامل:104هزارو400 پاکت سیگار،106 هزارو 8 پاکت انواع نوشیدنی،24هزارو313دستگاه انواع لوازم خانگی،21هزارو478ثوب البسه،12هزارو876قلم انواع لوازم آرایشی و بهداشتی،76هزارکیلوگرم برنج و شکر و چای و هزاران قلم کالای دیگر نیز بوده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:در این مدت تعداد61 فقره پرونده قاچاق تا سقف یک میلیارد ریال و 23 فقره پرونده بالای یک میلیارد ریال تشکیل شده است.

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان با اشاره به اینکه امنیت یک مقوله نسبی و همواره دغدغه مردم در جامعه بوده و هست ، خاطر نشان کرد: امنیت و سلامت دو نیاز مهم و اصلی شهروندان است و همه موظف و مکلف هستیم همان گونه که به موضوع سلامت خود حساس هستیم در بحث امنیت نیز این حساسیت را داشته باشیم.

این مسئول انتظامی استان پیامد قاچاق کالا برای کشور را رشد مصرف گرایی، تجمل گرایی و نابودی تولید ملی توصیف کرد و از مرزنشینان خواست با ارائه اطلاعات خود در خصوص قاچاقچیان، در حمایت و پشتیبانی از منابع ملی و حفظ و استمرار امنیت اقتصادی سهیم باشند.