این کتاب‌ها را پیش از خواب برای کودکانتان بخوانید


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

این کتاب‌ها را پیش از خواب برای کودکانتان بخوانید

 

به محقق خبرگزاری کتاب ایران (کتاب برتر) به نقل از تلگراف – در سال‌های اخیر با حضور دستگاه‌های دیجیتال دیگر کمتر کودک یا نوجوانی علاقه به گوش کردن به قصه و داستان نشان می‌دهد، اما هنوز هم یکی از سرگرمی‌های اصلی کودکان پیش از خواب گوش سپردن به کتاب خواندن پدر یا مادر است.

روزنامه تلگراف انگلستان پنج کتاب معرفی کرده است و اعتقاد دارد بهترین کتاب‌های منتشر شده در سال‌های اخیر هستند که می‌تواند آنها را پیش از خواب برای بچه‌ها خواند.

«فرهنگ جامع ماقبل تاریخ: دایناسورها» نوشته رابرت سابودا و ماتر رینهرت 
 

شاید این کتاب بهترین کتاب سه بعدی در جهان باشد که وقتی صفحات آن را باز می‌کنید با ماکت‌های واقعی دایناسورها مواجه می‌شوید. از دیگر مجموعه این نوع کتاب‌ها می‌‌توان به کتاب‌های کوسه‌ها و دریا اشاره کرد که از همین نویسندگان منتشر شده است. بچه‌ها به خصوص پسرها علاقه ویژه‌ای به این نوع کتاب‌ها دارند.
 

«وارد دنیای هیولاها نشوید» نوشته ایمی اسپارکس با تصویرگری سارا اوگلاوی 
 

در این کتاب با نقاشی‌های زیبایش تمام داستان‌هایی که یک پسر بچه برای تخیل لازم دارد دیده می‌شود. به گفته خبرنگار روزنامه تلگراف هر پسربچه‌ای باید یک نسخه از این کتاب را در قفسه کتاب‌خانه خود داشته باشد.

«به دنیای ماموکو خوش آمدید» نوشته الکساندرا و دانیل میزیلینسکی
 

این کتاب یکی از بهترین کتاب‌های مصور رده سنی کودک و نوجوان است که به صورت داستان شخصیت‌ها و قهرمان‌های خود را توضیح داده است. در هر فصل از کتاب اتفاق جدیدی برای شخصیت‌های اصلی داستان رخ می‌دهد. برخی شخصیت‌ها انسان بوده ولی برخی دیگر نیز حیوان و گیاه هستند. موروکو شخصیت اصلی داستان در سال 3000 در دنیای اژدها زندگی می‌کند.

«سرزنش‌ها» نوشته رولد داهل با تصویرگری کوئنتین بلیک 
 

شاید انتخاب بهترین کتاب برای کودکان کار سختی باشد ولی مطمئن باشید که این کتاب یکی از بهترین نمونه‌هاست. داستان‌های کلاسیک کودکان به شیوه‌ای خاص برای این رده سنی روایت شده است.

«دنیای سوپرسارها: شکارچیان بهشت» نوشته جی جی بوریج و تصویرگری کریس وست 
 

 
این کتاب از زمره کتاب‌های داستان‌های افسانه‌ای برای کودکان است که شاید یکی از بهترین آنها باشد. خط داستان این کتاب مستمر بوده و به طور حتم هیچ کودکی از شنیدن قصه‌های آن خسته نخواهد شد. قهرمان اصلی داستان دختری سیزده ساله به نام «بی کینگزلی» همراه مادربزرگ و دوست خانوادگی‌شان به جزیره «آرو» می‌روند. به او گفته می‌شود که این جزیره بهشت است که پدر و مادرش به آنجا رفته‌اند ولی بعداً متوجه می‌شود که این جزیره همان جایی است که والدینش برای آخرین بار مشاهده شده‌اند.