ایران و عربستان به یک امتیاز قانع شدند


دیدار تیم‌های ایران و عربستان با تساوی بدون گل به پایان رسید.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری کتاب برتر، دیدار تیم های ملی امید ایران و عربستان  در ورزشگاه ویباوا موکتی برگزار شد که این دیدار با تساوی صفر – صفر به پایان رسید.

تیم ملی فوتبال امید ایران با پیراهن یکدست قرمز به مصاف سفید پوشان عربستان رفتند.

*حملات عربستان بر روی دروازه ایران رخ داد که مسلمی پور با دفاع خوب خود مانع از وارد شدن توپ به دروازه شد.

*داور این دیدار فو چوان هوی(سنگاپور)؛ کمک‌ها: علی محمد(پاکستان)، رووات ناکاریت(تایلند) و اوانس رابرت(استرالیا) هستند.

*دقیقه 3: ارسال خطرناک مهدی قائدی از روی کرنر را مهدی الربیعی، دروازه‌بان عربستان به شکل ناقص دفع کرد و در ادامه در شلوغی محوطه جریمه سعودی‌ها، مدافعان این تیم به دنبال دفع توپ بودند که نزدیک بود دروازه خودی را باز کنند ولی عبدالاله العمری روی خط دروازه توپ را برگشت داد.

*دقیقه 4: ضربه سر اسدی روی ارسال رزاق‌پور از روی کرنر از کنار دروازه عربستان به بیرون رفت.

*دقیقه 5: سعد السلولی با پاس در عمق، هارون کمارا را صاحب فرصت کرد که او بعد از سر توپ تماشایی و جای گذاشتن دو مدافع ایران و در ادامه مهدی امینی، از زاویه بسته شوت‌زنی کرد که ضربه او را مسلمی‌پور از روی خط دفع کرد تا دروازه ایران بسته بماند.

*دقیقه 6: هارون کمارا با پاس در عمق عالی، ایمن الخلیف را از میانه زمین در موقعیت تک به تک قرار داد که او بعد از دریبل مهدی امینی، با پای چپ شوت‌زنی کرد که در آستانه گل شدن توپ، مسلمی‌پور برای دومین بار منجی دروازه ایران شد و باز هم دفع توپ کرد.

*دقیقه 12: هارون کمارا یک بار دیگر با فرارهای سریع خود موقعیت خطرناکی خلق کرد که شوت بیرون پای ناگهانی او روی دروازه ایران فرود آمد.

*دقیقه 24: سانتر قائدی از روی کرنر سمت چپ زمین با ضربه سر آقاجان‌پور همراه شد که توپ از روی دروازه عربستان به اوت رفت.

*دقیقه 36: نفوذ خطرناک الخلیف از سمت راست محوطه جریمه ایران و ارسال او را امینی در اختیار گرفت.

*دقیقه 40: اشتباه محمد الربیعی، دروازه‌بان عربستان نزدیک بود کار دست این تیم دهد که توپ به آزادی رسید ولی او نتوانست از این موقعیت استفاده کند و شوت او در راه ورود به دروازه عربستان توسط یوسف الحربی دفع شد.

*دقیقه 41: شوت پشت محوطه کمارا را امینی به راحتی جمع کرد.

*دقیقه 1+45: عبدالرحمن غریب پشت محوطه جریمه ناصر العمران را صاحب توپ کرد که شوت پُر قدرت او با فاصله کمی از کنار دروازه ایران به بیرون رفت.

*دقیقه 49: سانتر عبدالرحمن غریب از روی ضربه ایستگاهی و ضربه سر کمارا را مهدی امینی از زیر طاق دروازه بیرون کشید و به کرنر فرستاد.

*دقیقه 51: پاس آزادی و شوت روی پای روستایی در داخل محوطه جریمه به مدافعان عربستان برخورد کرد و دور شد.

نیمه دوم:

دقیقه 53: مهدی قائدی بعد از دو سر توپ چشم‌نوز به ایمن الخلیف و عبور دادن توپ از بین پاهای او، از روی خط عرضی زمین شوت‌زنی کرد که ضربه او به کتف محمد الربیعی، دروازه‌بان سعودی‌ها خورد و راهی کرنر شد.

دقیقه 54: شوت روی پای مسلمی‌پور از فاصله 30 متری دقت لازم را نداشت و به بیرون رفت.

*دقیقه 60: پاس در عرض امیر روستایی به مقابل دروازه عربستان به آزادی نرسید و در اختیار محمد الربیعی قرار گرفت.

*دقیقه 73: سعد السلولی با پاس عالی موقعیت خوب گلزنی برای هارون کمارا فراهم کرد ولی قبل از شوت او، آقاجان‌پور با تکل به موقع مقابل پای مهاجم عربستان، توپ را زد و در ادامه واکنش به موقع مهدی امینی اجازه نداد توپ تبدیل به گل شود ولی باز هم نزدیک بود توپ به دروازه ایران برود که مسلمی‌پور برای سومین بار خطر را از روی دروازه ایران دفع کرد.

*دقیقه 82:مسلمی‌پور پرتاب اوت رزاق‌پور را با ضربه سر و در ادامه با شوت پای چپ محکم زد که محمد الربیعی واکنش به موقعی داشت ولی باز هم توپ برای دومین بار ریباند شد که روستایی این بار با روی پا به دنبال گلزنی بود، اما ضربه او با فاصله کمی از کنار تیرک عمودی دروازه عربستان به اوت رفت.

حاشیه‌ها:

 گفتنی است، تیم فوتبال امید کشورمان با بدرقه نمایندگان کمیته ملی المپیک هتل محل اقامت خود را به مقصد ورزشگاه ترک کرد. 

بازیکنان تیم امید به محض اتمام آخرین جلسه آنالیز عربستان به لابی هتل آمده و سوار اتوبوس شدند. ملی پوشان ساعت 14:15 به وقت محلی از هتل خارج شده و به ورزشگاه رفتند.

* بازیکنان تیم ملی قبل از شروع مسابقه حلقه اتحاد زده و با شعار  یا علی و یا زهرا وارد به مصاف عربستان رفتند.

* نصراللهی سفیر ایران نیز در جایگاه وی ای پی ورزشگاه نشسته و از نزدیک بازی را تماشا می کند.

* حدود 30 هوادار ایرانی با پرچم بزرگ ایران در ضلع جنوبی ورزشگاه مستقر شده اند و به شدت تیم ملی را تشویق می کنند.

*باقرزاده، رئیس فدراسیون شمشیربازی، هادی ساعی و اصغر رحیمی که عضو هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک هستند، در بدرقه ملی‌پوشان حاضر بودند.