ایران اهل مذاکره است/ سیاست خارجی ایران مبتنی بر عزت و مصلحت تنظیم شده است/ سیاست خارجی آمریکا آشفته است


سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه ایران اعلام کرده که اهل مذاکره و گفت و گو است، گفت: جمهوری اسلامی ایران با هوشمندی و عقلانیت سیاست خارجی خود را تنظیم می‌کند.

«علی نجفی خوشرودی»، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس، در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری کتاب برتر با اشاره به رویکرد متناقض رئیس جمهور آمریکا و وزیر امور خارجه این کشور در مورد مذاکره با ایران گفت: این امر یا ناشی از آشفتگی در تنظیم سیاست خارجی ایالات متحده آمریکاست یا یک تاکتیک و تقسیم کار و تلاشی از سوی آمریکا برای ترمیم وجهه از دست رفته اش در دنیاست.

وی با بیان این که “در هر حال جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده که اهل گفت و گو و مذاکره است”، افزود: ایران با هوشمندی و عقلانیت سیاست خارجی خود را تنظیم می‌کند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با بیان این که سیاست خارجی ایران اصولی است نه تجاری ادامه داد: چارچوب های جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر عزت و مصلحت است که رهبر  معظم انقلاب آن را ترسیم کرده و مسئولان نیز بر اساس آن پیش می روند.

وی با بیان این که با توجه به چارچوب های تنظیم شده از همه ظرفیت های بین المللی برای پیشبرد منافع ملی خودمان استفاده می کنیم، تصریح کرد: آمریکا در تلاش است که اروپا را از ادامه همکاری با ایران بازدارد اما اروپایی ها ضمن ارائه بسته پیشنهادی به ایران در حفظ برجام و استقلال و سیاست خارجی کشور ما تأکید کردند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که امیدواریم این مشی اروپا ادامه پیدا کند، گفت: منافع اروپا در ادامه همکاری با ایران و استفاده از ظرفیت های ایران در منطقه است.