اکران اینترنتی مستند “دارالسلام»


مستند «دارالسلام»به کارگردانی احسان شادمانی محصول شرکت فیلمسازی کاریزفیلم که در روزهای پایانی سال٩٦ در نخستین جشنواره فیلم کهگیلویه‌ و بویراحمد توانست تندیس جشنواره در بخشِ بهترین پژوهش فیلم مستند را به دست بیاورد و در بخشهای بهترین کارگردانی و بهترین فیلم مستند هم نامزد دریافت جایزه از این جشنواره بود. از نوروز ٩٧ در سایت ودیو اولین مرجع فیلم مستقل کشور به نمایش عمومی گذاشته شده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب برتر از فارس، مستند «دارالسلام» که پیش از این تندیس بهترین کارگردانی فیلم مستند از دوازدهمین جشنواره منطقه ای کل گراش، منتخب چهل‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌رشد، دیپلم افتخار بهترین فیلم مستند از چهارمین جشنواره ملی مدرسه عشق، تندیس بهترین کارگردانی مستند نخستین جشنواره ملی فیلم تدبیر، استان البرز. کاندیدای بهترین مستند سیزدهمین دوره جشنواره Action on film آمریکا را به دست آورده است.

سایت اکرانِ فیلمِ ((ودیو)) vodioکه بر روی پلت‌فرم VODراه‌اندازی شده امکانیست برای تماشا، لذت و حمایت از فیلم‌های کوتاه، مستند و مستقل ایرانی. همچنین سامانه‌ای‌ست برای فروش قانونی و رسانه ویدیو درخواستی فیلم های کوتاه، مستند، بلند، تئاتر و انیمیشن.

مستند «دارالسلام» روایتی سه‌ساله در قدیمی‌ترین گورستان‌ مسلمانان در شهر شیراز و جستجوی خرافه‌ها و باورهای این مکان است در مقایسه‌ای تصویری با مفاهیم و نوشتار کتاب “کلثوم ننه” اثر آقاجمال خوانساری. عوامل این فیلم عبارتند از؛ پژوهش، کارگردانی و تدوین: احسان شادمانی، تهیه‌کننده‌ و مدیرتولید:حمیدصادقی، مجری‌طرح؛ لیلا دوکوهکی. تصویربردار:حمید دالوند، آهنگساز: عباس سرافراز، گوینده‌گفتارمتن: لیلا دوکوهکی، صداگذار: مجید یوسفی، تصحیح رنگ:سامان‌مجدوفایی،انیمشن: وحیدمباشری،دستیارکارگردان‌وکتاب برترمه‌ریز:لیلا دوکوهکی،ترجمه‌وزیرنویس:وحیدرجایی،لیلادوکوهکی، عکاس:زیبا ارتش‌دار، کارشناس پروژه:غلامحسین فرزانه.  احسان شادمانی عضو پیوسته انجمن فیلم کوتاه ایران(ایسفا) و مدرس انجمن سینمای جوانان تولید فیلم‌های کوتاه و مستندِ لطفاً غروب نکن، نَنو، عده‌ای کنار هم، پانچ، دور و دورتر، دارالسلام و بالین را در کارنامه فیلمسازی خود ثبت کرده است که این آثار در بیش از ٣٠جشنواره‌ی ملی موفق به کسب تندیس و دیپلم افتخار شده‌اند.