اولین ورزشگاه شیراز صاحب کتابخانه «ورزش و اندیشه» شد/ گام‌های بلند شیراز برای کسب عنوان پایتخت کتاب ایران


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

شبکه ورزشکاران دوستدار کتاب شیراز آغاز به کار کرد

 

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۳

 

 

پس از راه اندازی موفق چهار شبکه دوستدار کتاب در حوزه کافه‌ها، آتش‌نشانان، نامه‌رسانان و کودکان، همزمان با هفته تربیت بدنی شبکه ورزشکاران دوستدار کتاب شیراز نیز آغاز به کار کرد.

اولین ورزشگاه شیراز صاحب کتابخانه «ورزش و اندیشه» شد/ گام‌های بلند شیراز برای کسب عنوان پایتخت کتاب ایران

 

به محقق خبرگزاری کتاب ایران (کتاب برتر) از شیراز؛ کتابخانه «ورزش و اندیشه» در خانه تنیس روی میز شیراز گشایش یافت تا ورزشکاران پینگ پنگ باز به ۴۰۰ جلد کتاب دسترسی داشه باشند. تنوع عناوین کتاب‌های کتابخانه هم از آثار نویسندگان فارس گرفته تا بهترین عناوین کتاب از داستان نویسان برجسته ایران و جهان و رمان کودک و نوجوان را شامل می‌شود. 

همچنین آغاز به کار «شبکه ورزشکاران دوستدار کتاب شیراز» نیز از دیگر اتفاقات خوب مراسم دیروز بود که با حضور پر شور ورزشکاران و اهالی رسانه و فرهنگ انجام شد.

مهدی امیدبخش (معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس) در حاشیه مراسم افتتاح این کتابخانه گفت: پس از راه اندازی موفق چهار شبکه دوستدار کتاب در حوزه کافه‌ها، آتش‌نشانان، نامه‌رسانان و کودکان، همزمان با هفته تربیت بدنی شبکه ورزشکاران دوستدار کتاب شیراز نیز آغاز به کار کرد.

امیدبخش افزود: در این شبکه تمام ورزشگاه‌های اصلی شیراز در صورت همکاریِ هیئت ورزشی متبوع، توسط ستاد هماهنگی پنجمین جشنواره پایتخت کتاب ایران در شیراز به کتاب و امکانات لازم برای اجرای طرح کتاب کتاب در گردش مجهز خواهد شد.

وی سپس با اشاره به حمایت هیئت تنیس روی میز استان فارس برای افتتاح اولین کتابخانه «ورزش و اندیشه» خاطرنشان کرد: حدود ۲۰۰ جلد کتاب از نویسندگان استان فارس در حوزه‌های شعر، داستان، خانواده، سلامت و ورزش از جانب ستاد هماهنگی پنجمین جشنواره پایتخت کتاب ایران در شیراز به کتابخانه اهدا شد و هیئت پینگ‌پنگ استان نیز ۲۰۰ جلد کتاب در حوزه کودک و نوجوان و همچنین آثار مؤلفان برجسته ایران و جهان را برای تجهیز کتابخانه مهیا کرد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ابراز امیدواری کرد: با تلاش‌های صورت گرفته در حوزه کتاب و کتابخوانی در شهر شیراز و تسری فرهنگ مطالعه در اقشار مختلف و همچنین اقدامات زیرساختی، این شهر، امسال امید اول کسب عنوان پایتخت کتاب ایران باشد.

پیمان ابوالحسنی (رییس هیئت پینگ پنگ استان فارس) نیز در این مراسم گفت: پیوند اندیشه و ورزش اتفاقی مبارک و بزرگ است که پرورش جسم و روح را برای ورزشکاران موازی با هم پیش می‌برد. هیئت تنیس روی میز فعالیت‌های گسترده‌ای را در حوزه‌های مختلف فرهنگی انجام داده است اما راه‌اندازی کتابخانه «ورزش و اندیشه» مهمترین گام هیئت در این عرصه به شمار می‌رود.

ابوالحسنی با اشاره به اجرای طرح «کتاب در گردش» در این کتابخانه تازه تاسیس نیز گفت: در ابتدای تمام کتاب‌ها متنی حک شده است که به ورزشکاران یادآور می‌شود پس از به امانت بردن کتاب‌های کتابخانه، کتاب‌ها را به ورزشکار دیگری سپرده یا به کتابخانه برگردانند. اجرای طرح کتاب در گردش علاوه بر پرورش حس مسئولیت پذیری و امانتداری در ورزشکاران، کتابخانه را از وجود یک متصدیِ تمام وقت بی‌نیاز کرده و کتاب‌ها را نیز در تمام اوقات در اختیار ورزشکاران قرار می‌دهد.

در پایان این آیین از نشان «شبکه ورزشکاران دوستدار کتاب شیراز» رونمایی و از جانب ستاد هماهنگی هماهنگی پنجمین جشنواره پایتخت کتاب ایران در شیراز به رییس هیئت پینگ پنگ استان فارس اهدا شد.

همچنین ۴ ورزشکار تنیس روی میز شیراز نیز با اهدای لوحی به صورت نمادین به عضویت این شبکه درآمدند.