اولین جلسه رسمی اعضای انجمن ناشران پزشکی در شهریور ماه


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

تیمورزاده خبر داد:

 

تاریخ انتشار : جمعه ۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۷

 

 

فرهاد تیموذرزاده اولین جلسه اعضای انجمن ناشران پزشکی را در چهارم شهریور ماه خبر داد

اولین جلسه رسمی اعضای انجمن ناشران پزشکی در شهریور ماه

 

فرهاد تیمورزاده؛ مدیر انجمن فرهنگی ناشران پزشکی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(کتاب برتر) خبر از تشکیل اولین مجمع عمومی رسمی با تمام اعضای انجمن ناشران پزشکی را داد.
 
وی در این‌باره افزود : چندی پیش ثبت‌نام انجمن فرهنگی ناشران کتاب علوم پزشکی  در اداره ثبت شرکت‌ها انجام شد. چهارم شهریور اولین مجمع عمومی رسمی با تمام اعضای انجمن ناشران پزشکی بعد از آخرین عضو‌گیری  تشکیل خواهد شد.  
 
تیمورزاده درباره اهداف مورد مطرح در این جلسه گفت: ایجاد شرایط مناسب برای تالیف ارزنده کتاب‌های پزشکی کشور جزو اهداف این انجمن است. آن چیزی که تا کنون صورت گرفته این بود  طب ما بر اساس طب امریکایی است و مجموعه کتاب‌های ما منابع آمریکایی هستند. مجموعه علوم پزشکی و تمام رشته‌هایی که زیرمجموعه وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی محسوب می‌شوند. قرار است که در این انجمن مورد بررسی قرار گیرند تا شرایط مساعدتری برای تالیف کتاب دانشگاهی پزشکی به وجود آوید.
 
وی خاطر نشان کرد: انجمن ناشران پزشکی در تلاش است که با همکاری وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی و دانشکده‌های پزشکی کشور بستری را فراهم کنیم تا تالیفات ارزنده و در خوری صورت گیرد.

تیمورزاده ادامه داد: تالیف به معنای واقعی در کتاب پزشکی تاکنون چندان رخ نداده است و  اغلب گردآوری صرف و به گونه‌ای به هم چسباندن محتوا بوده است. به علت اینکه رشته پزشکی رشته فعال و کاربردی است همین مسئله انگیزه ما برای جدایی انجمن ناشران پزشکی با دیگر ناشران حوزه علم و دانش بوده است.