انتشار دو اثر جدید از شارلوت برونته


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

 

تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۸

, مترجم : مهرناز زاوه

 

 

دو اثر منتشر نشده‌ از شارلوت برونته که در سال ۲۰۱۵ میلادی کشف شده بود به زودی توسط بنیاد برونته منتشر می‌شود. این نخستین تجربه بنیاد برونته در چاپ یک اثر خواهد بود.

انتشار دو اثر جدید از شارلوت برونته

 

به محقق خبرگزاری کتاب ایران (کتاب برتر) به نقل از بوک‌سلر – بنیاد برونته در نخستین تجربه خود به عنوان ناشر یک شعر ۷۷ خطی و یک داستان ۷۴ خطی با دست خط شارلوت برونته که در سال ۲۰۱۵ میلادی در برگ‌های کتابی متعلق به مادر این نویسنده پیدا شده بود را به زودی منتشر می‌کند.

این نسخه خطی در کتاب «بقایای هنری کرک وایت» پیدا شد که یکی از معدود دارایی‌های باقیمانده از ماریا برونل، مادر خواهران برونته است که جعبه‌ حاوی تمام اموالش کمی پیش از ازدواج با پاتریک برونته در ۱۸۱۲ در نزدیکی‌های ساحل دوون‌شایر در سانحه کشتی غرق شد. این کتاب حاوی دست‌خط پاتریک، پدر خواهران برونته است که در آن نوشته بود: «این کتاب متعلق به همسر عزیزم است که از چنگال امواج نجات پیدا کرده. درنتیجه تا همیشه حفظ خواهد شد.»

رونوشت این دو نسخه خطی که در کتاب حاشیه‌نویسی شده و شامل طرحی از برنوِل،برادر شارلوت برونته است در عنوانی جدید به کمک چهار متخصص برونته‌شناس دوباره تولید خواهد شد. آنها اهمیت یافته‌ها را بررسی می‌کنند و اطلاعات جدید مهم مربوط به مادرش و جایگاه او در داستان برونته را منتشر خواهند کرد.

همچنین نظریه‌ای درباره نحوه پیدا شدن این دست‌نوشته‌های گم‌شده وجود دارد که از سانحه کشتی نجات پیدا کرده و پیش از انتقال به موزه برونته در یورکشایر، به یک مجموعه‌دار خصوصی در آمریکا فروخته شده و نزدیک به یک قرن گذشته را آنجا سپری کرده بود.

این کتاب در حال آماده‌سازی است و در پاییز امسال منتشر خواهد شد.