انتشار خاطرات سردار سلیمانی در لبنان


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

به همت جمعیت المعارف لبنان انجام شد؛

 

تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۰

 

 

کتاب خاطرات سردار سلیمانی، با عنوان «قاسم سلیمانی ذکریات وخواطر» به همت جمعیت المعارف لبنان منتشر شده است.

انتشار خاطرات سردار سلیمانی در لبنان

 

به محقق خبرگزاری کتاب ایران‌(کتاب برتر) به نقل از پایگاه خبری عربی 21، کتاب خاطرات سردار قاسم سلیمانی که به کوشش جمعیت المعارف لبنان منتشر شده شامل خاطرات دفاع مقدس سردار سلیمانی است که از زبان خود او نقل شده است.

در بخش‌هایی از این کتاب تصاویری از سردار سلیمانی در عملیات و مناطق مختلف جبهه جنوب در دفاع مقدس منتشر شده است.
در محقق رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان هم آمده است: در مقدمه این اثر از سردار سلیمانی به‌عنوان اصلی‌ترین کابوس داعش و غرب یاد شده و نویسنده این کتاب می‌گوید، «اما ما سردار سلیمانی را همراه متواضع شهید همت، مهدی باکری و علی هاشمی می‌شناسیم، فرمانده‌ای که اخلاق و اوصافش نیکو است.»

در ادامه مقدمه این کتاب آمده است: «پس از جنگ‌های چند سال گذشته در عراق و به ویژه پس از جنگ سوریه، سردار سلیمانی به‌عنوان یک فرمانده جهانی بیش از پیش شناخته و مطرح شده است.
بخش نخست کتاب با معرفی سردار از زبان خودش آغاز می‌شود، کتاب در دیگر بخش‌ها به نقل خاطراتی از او در عملیات‌های مختلف مانند کربلای 5 و همچنین صحبت‌های سردار سلیمانی درباره برخی از شهدا و فرماندهان هشت سال دفاع مقدس مانند شهید زین‌الدین، شهید همت و … می‌پردازد.

جمعیت المعارف لبنان تاکنون آثار متعددی درباره دفاع مقدس را به زبان عربی در این کشور منتشر و توزیع کرده است.

ازجمله آثاری که تاکنون از سوی این انتشارات منتشر شده و مورد استقبال قرار گرفته است، کتاب «پایی که جاماند» نوشته سید ناصر حسینی‌پور است که به گفته مسئولان این انتشارات، تاکنون بیشترین استقبال را در میان مخاطبان عرب‌زبان این کشور داشته است.

«دختر شینا»، «سلام بر ابراهیم»، «خاک‌های نرم کوشک» و … ازجمله آثاری هستند که از سوی این مرکز ترجمه و منتشر شده‌اند.