امنیت به تمام معنا وجود دارد/ آبادان می‌تواند عامل توسعه روابط ایران و برزیل باشد


رودریگو دی آزردوسانتوس گفت: آبادان شهری است که از نظر استراتژیکی این موقعیت را دارد که از طریق آن بتوان روابط دو کشور ایران و برزیل را گسترش داد.

به گزارش خبرنگار کتاب برتر از آبادان، رودریگو دی آزردوسانتوس سفیر برزیل در ایران پیش از ظهر امروز در گشت دریایی اروند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: من به‌تازگی وارد شهر آبادان شدم اما آنچه که از بدو ورود تاکنون دیدم، امنیت به تمام معنا وجود دارد و خوشحالم که در این شهر حضور دارم و از خونگرمی مردمانش بسیار خرسندم.

وی گفت: می‌توان از امنیت موجود که بر رودخانه اروند حاکم است به عنوان ظرفیت مثبت برای برقراری ارتباط با سایر کشورها بهره ببریم و به‌طور حتم کشورها از این ظرفیت استقبال و استفاده می‌کنند.

سفیر برزیل در ایران عنوان کرد: از ویژگی برجسته آبادان این است که به عراق خیلی نزدیک است بنابراین کشتی‌هایی که به اینجا می‌آیند می‌توانند از طریق آبادان با عراق هم ارتباط داشته و مبادلات صادراتی نیز داشته باشند.

رودریگو دی آزردوسانتوس افزود: کشور برزیل و ایران رابطه دوجانبه بسیار خوبی دارند و شهر آبادان شهری است که از نظر استراتژیکی این موقعیت را دارد که بتوانیم رابطه خوبی با این شهر داشته باشیم و آن را توسعه دهیم.

وی عنوان کرد: پوشش خبری که از سفر داده می‌شود سبب می‌شود که این اخبار به دست شهروندان برزیلی نیز برسد و سبب ارتقای ارتباط میان دو کشور شود.

رودریگو دی آزردوسانتوس در پایان گفت: به‌رغم اینکه ارتباط تجاری زیادی میان ایران و برزیل وجود دارد اما از نظر اطلاعات از یکدیگر بسیار کم است و پوشش اخبار می‌تواند این خلأ اطلاعاتی را پر کند.