امسال شهرداری زنجان درشهرداری نو آوری کرده بود


فرماندار زنجان عملکرد شهرداری زنجان در نصب المان شهری و نورپردازی شهری را مثبت ارزیابی کرد و گفت : امسال شهرداری از لحاظ نورپردازی و نصب المان‌های شهری خوب اقدام کرده بود و شاهد رضایت شهروندان در این حوزه بودیم، چون در این باره نوآوری شده بود.

به گزارش خبرگزاری کتاب برتر از استان زنجان:

 عسگری ادامه داد: فضاسازی شهری در آستانه سال نو در شرایطی انجام شد که شرایط مالی شهرداری نیز ویژه بود و به تبع پروژه‌های نیمه تمام شهری در اولویت قرار داشت.

فرماندار زنجان ادامه داد : مجموعه گزارش‌های رسیده حاکی از رضایت  شهروندان و گردشگران نوروزی از فضاسازی و  نوروزی شهر توسط شهرداری زنجان است.

عسگری در گفت و گو با فارس به ظرفیت‌های شهر زنجان به لحاظ داشتن میادین خاص دارای ویژگی منحصر به فرد اشاره کرد و گفت: شهر زنجان قابلیت این را دارد که بتوانیم در این حوزه کارهای خوبی را اجرایی کنیم و شهر را بهتر معرفی کنیم.

عسگری با اشاره به اینکه ساماندهی فضاسازی شهری به زیباتر کردن آن و همچنین جذب گردشگر کمک شایانی می‌کند، بیان کرد: امروز برخی از مواقع مشاهده می‌شود که مجتمع‌های تجاری و پزشکی  شرایط مناسبی نداشته و از نظم و انضباط کافی برخوردار نیستند که شهرداری باید در این خصوص طرح ویژه داشته باشد تا بتواند در راستای اجرای عدالت اقداماتی انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه یکی از تاکیدات ما در فضاسازی شهری نصب تابلوهای راهنما برای راحتی کار مسافران است، تصریح کرد: اگر جانمایی تابلوهای راهنما در سطح شهر به درستی انجام شود، گردشگران نیز به راحتی خواهند توانست در سطح شهر تردد کرده و از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی دیدن کنند.

فرماندار زنجان همچنین به بحث مناسب‌سازی فضای شهری به عنوان یکی از موارد مورد تاکید در مجموعه شهری تاکید کرد و گفت: همچنین بحث ساماندهی تبلیغات نیز یکی از تاکیدات ما است، چرا که اعتقاد داریم، چون معابر عمومی یک منطقه همگانی است، از همین رو نباید تبلیغات شخصی در آن انجام شود و عدالت در این حوزه نیز باید برقرار شود.

وی ادامه داد: تاکید ما بر این است که همه شهروندان باید به یک اندازه از فضای شهری سهم داشته باشند و اینگونه نباشد که برخی از صنوف یا مجتمع‌ها سهم بیشتری از فضای شهری داشته و با این اقدام حتی برای مردم مزاحمت ایجاد کنند.