اقامت 47 هزار و 819 گردشگر در موج اول سفرهای نوروزی ارس


دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر ارس از اسکان 47 هزار و 819 گردشگر در موج اول سفرهای نوروزی از 27 اسفند تا 4 فروردین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب برتر در آذربایجان شرقی ، مهدی عباسی با اعلام این خبر، گفت: مجموع اقامت مسافرانی که در بازه زمانی 7 روزه منتهی به 4 فروردین 97 به صورت رسمی و چادری در محدوده چهارگانه منطقه آزاد ارس شامل جلفا، نوردوز، خداآفرین و قلی بیگلو اسکان یافته اند به 47 هزار و 819 نفر رسیده است.

وی افزود: در موج اول سفرهای نوروزی، کلیسای سنت استپانوس، امامزاده سیدمحمدآقا نوجه مهر، پارک کوهستان ارس و آبشار آسیاب چهار جاذبه پربازدید منطقه بوده و در مجموع 65 هزار و 146 نفر از این اماکن گردشگری بازدید کرده اند.

عباسی خاطرنشان کرد: در همین مدت زمانی، میزان بازدید از کلیسای سنت استپانوس طبق آمار بلیط فروشی 15 هزار و 517 نفر بوده است که این اثر ثبت جهانی شده، همانند سال های گذشته از نظر میزان بازدید در جایگاه نخست قرار داد.

وی در مورد کتاب برترمه های اقامتی زائرسراهای منطقه آزاد ارس نیز گفت: تا پایان 4 فروردین 5 زائرسرای منطقه آزاد ارس با مجموع ظرفیت اقامتی 191 اتاق، میزبان بیش از 7000 گردشگری بودند که از امامزاده های نقاط مختلف ارس بازدید کرده اند.

عباسی در ادامه گفت: در موج اول سفرهای نوروزی 32 هزار نسخه نقشه گردشگری در بین گردشگران منطقه آزاد ارس توزیع شده است و بیش از 10 هزار نقشه اسکان و بیش از 15 هزار راهنمای کتاب برترمه ها، رویدادها و جشنواره ها نیز در اختیار گردشگران قرار گرفته است.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر ارس با اشاره به تکمیل کامل ظرفیت اماکن اقامتی ارس، تاکید کرد: با توجه به تکمیل ظرفیت هتل و مراکز اقامتی، امسال تعداد مراکز اسکان اضطراری علاوه بر 2 ورزشگاه، در زمین اسکیت روباز نیز برقرار شده است و در مجموع 420 چادر برای استفاده گردشگران نصب شده است.

عباسی افزود: ظرفیت رسمی هتل ها و کاشانه مهمان های ارس 1023 تخت است که امسال با تمام ظرفیت، خدمات مناسبی به گردشگران ارائه کرده اند.

وی تصریح کرد: در این مدت قطار رایگان تبریز-جلفا با ظرفیت کامل تردد کرده است و در روزهای دوم، سوم و چهارم فروردین با همکاری راه آهن آذربایجان شرقی، واگن های قطار از 5 واگن به 8 واگن افزایش یافته است تا جوابگوی خیل عظیم گردشگران نوروزی منطقه آزاد ارس باشیم.

عباسی افزود: تورهای ارس گردی با 2 دستگاه اتوبوس، هر روزه گردشگران نوروزی ارس را از مبدا ایستگاه راه آهن جلفا و هتل های این شهر، به صورت رایگان به جاذبه های گردشگری ارس، منتقل می کنند.