از ​«موج نوی سینمای فرانسه» تا نمایشنامه‌های جدید ایبسن


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

از سوی نشر بیدگل منتشر شد؛

 

تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۵

 

 

هشت نمایشنامه جدید از آثار ایبسن، سارا کین، اوریپید و… و همچنین مجلد جدید از دوره آثار بیژن الهی، «موج نوی سینمای فرانسه» و «ساختار روان‌شناسی فاشیسم» نوشته ژرژ باتای از جمله کتاب‌های جدید نشر بیدگل در نمایشگاه کتاب تهران است.

عماد شاطریان

 

عماد شاطریان

عماد شاطریان، مدیر نشر بیدگل به خبرگزاری کتاب ایران (کتاب برتر)، گفت: هشت نمایشنامه جدید از جمله تازه‌های نشر بیدگل برای سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است. از مجموعه آثار ایبسن نشر بیدگل «استاد سولنس معمار» ترجمه بهزاد قادری، از مجموعه آثار یوجین اونیل «گوریل پشمالو» با ترجمه بهزاد قادری، از مجموعه کلاسیک‌های یونان «زنان تروا» و «مده‌آ» اثر اوریپید با ترجمه غلامرضا شهبازی، از مجموعه نمایشنامه‌های آمریکایی بیدگل «هوم بادی / کابل» نوشته تونی کوشنر و ترجمه خاطره کردکریمی،«دروغگو» از کارلو کولدونی و ترجمه علی شمس، «چرخ» نمایشنامه‌ای نوشته‌ زینی هریس و ترجمه محمد منعم و «سایکوس 4:48» اثر سارا کین و ترجمه عرفان خلاقی، عناوین این نمایشنامه‌هاست.

وی افزود: در حوزه سینما نیز کتاب «موج نوی سینمای فرانسه» نوشته میشل ماری و ترجمه محمدرضا یگانه دوست را به سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران آورده‌ایم. از دوره آثار زنده‌یاد بیژن الهی نیز ترجمه کتاب «زمرد و حمله» اثر تی اس الیوت و ادموند روستان را نیز به تازگی منتشر کرده‌ایم که در نمایشگاه کتاب عرضه می‌شود.

شاطریان ادامه داد: از مجموعه کتاب‌های حوزه فلسفه نیز سه کتاب به تازگی منتشر شده‌اند که در نمایشگاه عرضه می‌شوند. عناوین این کتاب‌ها به این شرح است: «درباره عکاسی» سوزان سانتاگ، «پانن برگ: الهیات تاریخی» نوشته آلن کاووی ترجمه مراد فرهادپور و «ساختار روان‌شناسی فاشیسم» نوشته ژرژ باتای و ترجمه سمانه مرادیان.

نشر بیدگل در سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در شبستان، راهروی هفت غرفه شماره دو حضور دارد.