از تعاونی ها وکارآفرینان برتر لرستان تجلیل شد


در مراسمی باحضور با حضور مدیرکل تعاون، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تعاونی ها وکارآفرینان برتر لرستان تجلیل شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب برترازلرستان؛ در این همایش که روز چهارشنبه برگزارشده بود  از شرکت سیم لاکی  بروجرد و زاگرس پوش بروجرد وهمچنین ازشرکت همارشتن  الیگودرز به عنوان کارآفرینان برتر استان  تجلیل شد وهمچنین 21تعاونی  نیز مورد تجلیل  قرارگرفتند.

علی آشتاب  مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی لرستان دراین همایش با اشاره به شرکت  461کارآفرین درجشنواره  تعاونی های برترگفت: 586 تعاونی در این جشواره نیز شرکت کردند.

به گفته آشتاب سهم لرستان در اشتغال فراگیر 100 میلیارد تومان تسهیلات بوده که به 847 طرح پرداخت شده است وهمچنین  در زمینه تسهیلات اشتغال روستایی  این سهم 126میلیارد تومان بوده است که تا امروز 694طرح با اعتباری بالغ بر  11 میلیارد تومان این تسهیلات را دریافت  کرده اند.

این مسئول  با بیان اینکه در راستای اجرای طرح اشتغال فراگیر نزدیک به  3 هزار فرصت شغلی در استان ایجاد می شود از ایجاد2 هزار و 500فرصت‌شغلی در راستای اجرای طرح  اشتغال روستایی در لرستان خبرداد.

در ادامه این همایش سید معین هاشمی مدیرکل تعاون، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طی سال جاری حدود 15 تعاونی در جشنواره تعاونی های برتر شرکت کرده اند.

او با بیان اینکه  اجلاس بین المللی اتحادیه آسیا و اقیانوسیه بخش تعاون طی   آذر ماه در تهران برگزار خواهدشد،افزود: اقداماتی که در تعاونی ها صورت می گیرد یک فرآیند کارآفرینی است ودر بخش تعاون کشور تمام قسمت های یک پازل اقتصادی وجوددارد.