اختصاص تخفیف ویژه به آثار تالیفی در طرح عیدانه کتاب


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

حسینی پور خبر داد:

 

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۰

 

 

مدیر عامل خانه کتاب درباره حمایت خانه کتاب از آثار تالیفی با توجه به شعار سال جدید گفت: بخشی از این حمایت‌ها قرار است تا با فراهم آمدن زیر ساخت‌های نرم افزاری و با اختصاص تخفیف های ویژه به آثار تالیفی داستان نویسان، شاعران و مولفان ایرانی در طرح عیدانه کتاب اجرا شود که جزئیات آن اعلام می شود.

اختصاص تخفیف ویژه به آثار تالیفی در طرح عیدانه کتاب

 

نیکنام حسینی پور مدیر عامل خانه کتاب در گفت و گو با خبرگزاری کتاب ایران (کتاب برتر) درباره برنامه‌های بازدید خود از کتابفروشی‌های شهر کاشان توضیحاتی ارائه کرد و افزود: روز گذشته قبل از تحویل سال نو از تعدادی از کتابفروشی‌های شهر کاشان که در طرح عیدانه عضو بودند بازدید کردیم. همچنین در بازدید از کتابفروشی ساربوک که یکی از بزرگترین کتابفروشی‌های شهر کاشان است، دیداری با اصحاب فرهنگ و هنر و نیز مسئولان ارشاد این شهر داشتیم.
 
وی با اشاره به انتخاب شهر کاشان به عنوان پایتخت کتاب ایران و برنامه‌های حمایتی خانه کتاب از این شهر عنوان کرد: با توجه به اینکه کاشان به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شده ترجیح ما این است که یک هم افزایی بین فعالیت‌های معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ظرفیت‌های این شهر به وجود بیاید. در همین راستا برنامه‌هایی برای حمایت از این شهر طراحی کردیم و تفاهم نامه‌هایی نیز انجام شده است.
 
به گفته حسینی پور، حمایت از نقد و بررسی کتاب ها با همکاری دانشگاه‌های شهر کاشان و اصحاب فرهنگ و هنر و برگزاری تور اهل قلم با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد شهر کاشان به منظور هم افزایی در این راستا از جمله برنامه‌هایی است که برای حمایت از پایتخت کتاب ایران در نظر گرفته شده است.

مدیر عامل خانه کتاب در همین راستا توضیح داد: در بازدید اصحاب فرهنگ و هنر از اماکن تاریخی شهر کاشان، ظرفیت‌هایی برای برگزاری نشست‌های مختلف در این حوزه به وجود می آید که مطلوب نظر ماست. همچنین با توجه به اینکه برخی از خانه های تاریخی شهر کاشان تبدیل به هتل شده‌اند و خود نیز برنامه‌هایی در حوزه فرهنگ مانند سفرنامه نویسی و … تدارک دیده‌اند می‌توان به این فعالیت‌ها جهت داد و از آن‌ها در راستای هم افزایی استفاده کرد.

حسینی پور همچنین از برگزاری اختتامیه عیدانه کتاب در شهر کاشان خبر داد و گفت: این اختتامیه با همکاری چندین کتابفروشی این شهر برگزار خواهد شد. همچنین ما در بازدیدی که از قدیمی ترین کتابفروشی شهر کاشان داشتیم از علی یزدان خواه که خود پدر شهید نیز هست به دلیل تلاش های اش در نیم قرن فعالیت در کتابفروشی از قبل از انقلاب اسلامی همچون در توزیع رساله امام خمینی (ره) تقدیر کردیم. در ضمن قرار است کتابی که با هدف معرفی ایشان تدوین شده با حمایت خانه کتاب چاپ و رونمایی شود و همچنین با همکاری اصغر سید آبادی مراسم تجلیلی از ایشان صورت گیرد.

مدیرعامل خانه کتاب در بخش دیگری از سخنانش توضیحاتی را نیز درباره حمایت خانه کتاب از آثار تالیفی با توجه به شعار سال جدید ارائه کرد و گفت: حمایت از آثار تالیفی همواره دغدغه خانه کتاب بوده اما این موضوع با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و شعار سال جدید دو چندان شده است و به همین دلیل برنامه ریزی‌هایی از دیروز در این راستا صورت گرفته تا حمایت ویژه‌ای از آثار تالیفی داشته باشیم.
 
حسینی پور در پایان بیان کرد: بخشی از این حمایت‌ها قرار است تا با فراهم آمدن زیر ساخت‌های نرم افزاری و با اختصاص تخفیف‌های ویژه به آثار تالیفی داستان نویسان، شاعران و مولفان ایرانی در طرح عیدانه کتاب اجرا شود که جزئیات آن اعلام می شود.