آموزش مهارت های نرم باید در اولویت دانشگاه ها قرار گیرد


معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور گفت: علاوه بر مهارت افزایی و ارتقای توان اشتغال، دانشگاه های کشور باید آموزش مهارت نرم را در اولویت قرار دهند.

به گزارش گروه آموزش خبرگزاری کتاب برتر، دکترسلیمان پاک سرشت در اجلاس معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه های سراسر کشور اظهار داشت: تحول نظام بازار و کسب و کار به قدری باشتاب در حرکت است که دانشگاه ها به این تغییرات نمی رسند‌.

وی با قدردانی از طرح مهارت افزایی و اشتغال وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: بخشی از سرمایه گذاری های این وزارتخانه باید به سمت آموزش مهارت های نرم هدایت شود‌.

رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور گفت: دانش آموختگان دانشگاهی باید توان پایداری و تحمل شرایط متغیر جامعه را داشته باشند.

وی تاکید کرد: آموزش این مهارت ها در قالب مهارت های نرم در کنار مهارت افزایی بسیار ضروری است.

دکترپاک سرشت با اشاره به اثر بخشی دانشگاه ها در مسائل اجتماعی گفت: نه تنها در زمینه اشتغال بلکه در مسایل اقتصادی، سیاسی و فرهنگی نیز دانشگاه ها تاثیر گذار هستند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نفوذ و اثرگذاری فضاهای مجازی در جامعه افزود: دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در زمینه بالا بردن توان پایداری و تحمل اجتماعی مردم باید کتاب برترمه داشته باشند.

دکترپاک سرشت خاطرنشان کرد: دانشگاه های کشور با اجرای این راهبردها می توانند از یک نهاد آکواریومی و غیرقابل نفوذ خارج شده و به کانونی فعال تبدیل شود.

پنجاه و یکمین اجلاس معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه های سراسر کشور با محوریت مهارت افزایی و ارتقای توان اشتغال پذیری دانشجویان کارشناسی به ریاست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه بوعلی سینای همدان در حال برگزاری است.