آمریکا آماده حمله می شود/ لاوروف: با آتش بازی نکنید


وزیرخارجه روسیه کشورهای غربی را از برپایی صحنه سازی شیمیایی در ادلب سوریه برحذر داشت و این اقدام را بازی با آتش توصیف کرد.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری کتاب برتر، سرگئی لاوروف تصریح کرد: اقدام تحریک آمیز جدیدی که غرب در سوریه تدارک می بیند برای دشوار کردن عملیات ضدتروریستی در ادلب هدف گیری شده است.

وی ادامه داد: ما از ایجاد ساختارهای شبه حکومتی در مناطق سمت چپ رودخانه فرات توسط آمریکانگران هستیم و بارها هشدار داده ایم که این گونه اقدامات ممکن است منجر به تفرقه و تجزیه سوریه شود.

لاوروف در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد:جداسازی معارضان میانه رو از تروریست ها در ادلب ضروری است و هر چه زودتر باید این کار صورت گیرد.

وی بااشاره به تماس های روسیه و ترکیه درخصوص سوریه اظهار داشت: تماس های دو کشور به منظور جلوگیری از استفاده تروریست های گروه جبهه النصره از سلاح های شیمیایی در ادلب ادامه خواهد داشت.

به گفته لاوروف، برخی ازکشورهای غربی از سازمان منع تسلیحات شیمیایی برای اهداف خود سوء استفاده می کنند؛ این تلاش ها نه تنها تداوم داشته، بلکه بیشتر هم شده است.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه خاطرنشان کرد: کشورهای غربی بویژه آمریکا از اقدامات تحریک آمیز با استفاده از سلاح شیمیایی به عنوان بهانه برای حمله به ارتش سوریه استفاده می کنند.

وی یادآوری کردکه در حوادث شیمیایی خان شیخون و غوطه شرقی با وجود اینکه تحقیقات از سوی سازمان منع تسلیحات شیمیایی پایان نیافته بود اما دیدیم که کشورهای غربی دست به حمله نظامی زدند.

وزیرخارجه روسیه در ادامه خاطرنشان کرد که روسیه آماده است تا سهم خود را در بازسازی سوریه و بازگشت پناهندگان سوری به کشور خود افزایش دهد.